Jakie jest ryzyko dla ciąży, jeśli kobieta nawdychała się spalin?

Jestem w 17tc. 3 dni temu nawdychalam sie spalin przez ok 30 min czekajac na autobus na nowym pks we wroclawiu ( podziemny bez okien) az bylo minnie dobrze, dusilam sie i kaszlam a potem bolala mnie glowa. Wtedy poczulam silne ruchy dziecka i od tego czasu nic nie czuje. Czy dzieckonmoglo od tego umrzec? Czy jesli nie to jakie moga byc skutki czy zagrozenia na przyszlosc? Dziekuje

Lek. Michał Lenard

Myślę, że przy jednorazowym narażeniu na takie zanieczyszczenia dziecku nic się nie stanie. Nie ma powodu do niepokoju. Pozdrawiam!