Jakie są konsekwencje przerwania stosowania Asertinu?

1. Czy przerwanie brania asertinu 50 na 1 dzień może mieć jakieś konsekwencje? 2. Po jakim czasie od wzięcia asertinu można się napić alkoholu oraz po jakim czasie znowu przyjąć

Witam!
Pominięcie jednej dawki Asertinu nie wpłynie na jakość leczenia, chyba,że "wejdzie to Panu w krew" i będzie to Pan robił nagminnie! Alkoholu w trakcie leczenia nie powinno się pić!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Należy dokonać wyboru czy chcę poprawić stan swojego zdrowia przyjmując lek czy pogarszać przerywając branie i pijąc alkohol. Lek krąży we krwi i zrobienie jednodniowej przerwy w braniu leku nie uchroni przed pomieszaniem leku i alkoholu, a wtedy powstaje nowy związek chemiczny, bardziej szkodliwy dla organizmu.