Czy można przerwać na krótko leczenie psychiatryczne?

Witam, Piszę z zapytaniem o picie alkoholu. Konkretnie ujmując od końca grudnia stwierdzono u mnie nerwicę (nie wiem dokładnie w jakiej postaci choć domyślam się, że jest to nerwica lękowa) od tego też czasu przepisaną mam kurację lekami takimi jak Asertin 50mg 1x1, Sulpiryd Teva 50mg 2x1 oraz Pregabalin Stada 25mg 2x1. Oczywistym dla mnie jest to, że podczas takiej kuracji nie można spożywać alkoholu. Pytanie jednak polega na tym, czy przy okazji jakichś imprez okolicznościowych, tj. urodzin, imienin, świąt, itd. odstawienie takich leków na okres jednego dnia znacząco wpłynie na całą terapię i lepiej nie ryzykować, czy takie jednodniowe odstępstwo od normy nie powinno zaburzyć całego procesu? Oczywiście nie jestem uzależniony i jestem w stanie dostosować się do zaleceń, pytam z ciekawości, gdyż okres terapii został ustalony wstępnie na 1 rok. Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję i życzę miłego dnia/wieczora :) Pozdrawiam,

Lepiej już napić się małej ilości alkoholu okazjonalnie jednocześnie przyjmując leki niż odstawić leki nawet na jeden dzień. Objawy odstawienne leków mogą być bowiem bardzo nieprzyjemne i zamiast świętować będzie Pan leżał w łóżku z zwrotami głowy czy niepokojem. Leki, które Pan przyjmuje nie mają bezpośrednich interakcji z alkoholem. Może Pan natomiast zareagować na alkohol inaczej, szybciej, bardziej intensywniej. Objawy związane z "kacem" też mogą być nieco intensywniejsze dlatego oczywiście należy zachować umiar.