Jakie są normy beta HCG w ciąży?

Witam,
obecnie jestem w drugiej ciąży. Poprzednia była dość problemowa i zakończona przedwcześnie, ale na szczęście nasze maleństwo jest zdrowe i ma już 2 latka. O pierwszego Maluszka staraliśmy się 2 lata. Teraz troszkę ponad rok. Nadal nie wierzę, że się udało, bo mieliśmy z mężem fatalne wyniki, leczyliśmy się już jakiś czas i mieliśmy raczej przed sobą wizję inseminacji. Strasznie się teraz boję aż cieszyć.
Prosiłabym o odpowiedź, czy na ten moment wszystko jest w porządku i kiedy będziemy mogli zobaczyć naszą kropeczkę na USG. Mój ostatni okres był 10.01.2011 (było to plamienie ciągnące się 14 dni!), pierwszy bardzo słabiuteńki test z moczu wyszedł 7 lutego, ale tylko ja widziałam tę 2 kreseczkę. Kolejnego dnia już była lepiej widoczna na nowym teście i zrobiłam beta HCG.
Zostałam przyjęta do szpitala ze stanem zapalnym i ciemnymi upławami, 14.02 zostałam wypisana - dostałam N*** i wszystkie objawy minęły. W USG prawie nie było nic widać - lekarka widziała coś, ale powiedziała, że jest bardzo malusieńkie i w piątek powtórzy USG, że już będzie lepiej.
Chciałabym tylko wiedzieć, czy dotychczasowy przyrost beta HCG jest prawidłowy. Zaznaczę tutaj, że owulację mam zazwyczaj około 17-18 dnia cyklu (tak do tej pory wychodziło z monitoringu USG).
Bardzo proszę o szybką odpowiedź,
zestresowana mamusia

Witam serdecznie,
przyrost beta HCG jet prawidłowy w Pani przypadku. W badaniu USG pęcherzyk ciążowy uwidacznia się około 4-5 tygodnia ciąży. W 6 tygodniu ciąży w badaniu USG powinno być widoczne echo zarodka, a do 7 tygodnia ciąży również akcja serca. Badanie USG było wykonane na pod koniec 5 tygodnia ciąży. Jednak ciąża może być młodsza niż wynika to z daty ostatniej miesiączki.
Proszę spokojnie czekać do kolejnego badania USG. Ciąża najprawdopodobniej rozwija się prawidłowo, o czym świadczy prawidłowy przyrost beta HCG.
Pozdrawiam