Jakie są powody wypadania włosów u trzyletniej dziewczynki?

Moja córka ma 3 i pół roku, przy czesaniu wypadają jej włosy lub gdy ją ktoś pociągnie za włosy to jej wypadają nawet całymi pasmami. Nie wiem dlaczego tak się dzieje? Gdy ma mokre to nie wypadają tylko jak ma suche, jaka może być tego przyczyna? Co robić?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bardzo wiele, bywa tak, że nie udaje się ustalić przyczyny dolegliwości. Niestety czasami problem ten dotyka również dzieci.
Proszę nie czekać, konieczna jest wizyta z córką u lekarza, który będzie miał możliwość wykonania badań dodatkowych. W ramach podstawowej opieki zdrowotnej proszę wykonać podstawowe badania laboratoryjne (w tym z oceną tarczycy). Konieczna jest również wizyta u dermatologa - nie jest konieczne skierowanie.
Pozdrawiam