Dlaczego chudnę i wypadają mi włosy?

Mam 21 lat jakieś pół roku temu nagle intensywnie zaczęły mi wypadać włosy i około 2 miesiące temu raptownie schudłam. Co może być przyczyną?

21 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety żeby wyjaśnić przyczynę Pani dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza i wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych (morfologia, poziom cukru, TSH, CRP ). Konieczne jest bowiem wykluczenie chorób, które mogą być przyczyną objawów ( na przykład anemii czy choroby tarczycy). Jeżeli w ostatnim czasie stosowała Pani dietę, również to może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów.

Gdy wykluczone zostaną choroby internistyczne, a włosy nadal będą wypadały warto udać się na wizytę do dermatologa.

Pozdrawiam.