Jakie są przyczyny brązowego plamienia?

Witam, ostatni "normalny" okres dostałam w połowie grudnia. W połowie stycznia natomiast kilkudniowe brązowe plamienie (z domieszką krwi). Po kolejnych dwóch tygodniach następne plamienie i teraz jestem w trakcie trzeciego. Dodam, że na pewno nie jestem w ciąży a tabletki antykoncepcyjne brałam jedynie przez dwa tygodnie i to ponad rok temu. Przed plamieniami nie miałam moich typowych objawów okresu czyli powiększonych i bolących piersi oraz bólów brzucha. Przy pierwszym plamieniu jedynie ból jajników. Wiem, że i tak i tak muszę wybrać się do ginekologa, ale najpierw chciałam się poradzić Państwa. Mogę jeszcze dodać, że mam 22 lata a ostatni rok był dla mnie trochę stresujący.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli współżyje Pani regularnie zdecydowanie zalecałabym wykonanie testu ciążowego. Czasami przeświadczenia bywają mylne.

W przypadku negatywnego wyniku testu konieczne jest rozpoczęcie diagnostyki zaburzeń miesiączkowania. Bez możliwości zbadania nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie. Najczęstszą przyczyną brązowych plamień są zaburzenia endokrynologiczne.
Proponuję spokojnie poczekać do dnia wizyty u specjalisty.

Pozdrawiam