Jakie są przyczyny podwyższonego sodu?

Chciałabym zapytać czy może być groźne i jakie sa przyczyny podwyższonego sodu -- 146,3mmol\L

Lek. Katarzyna Szymczak

Pani wyniki jest tylko nieznacznie podwyższony, w zależności z jakiej przyczyny zostało wykonane badanie i czy występują u Pani objawy proszę się skonsultować z lekarzem, ewentualnie powtórzyć badanie np za tydzień. Przyczyną podwyższonego sodu może być utrata wody z organizmu w przebiegu gorączki, wymiotów, biegunki czy hiperglikemii. Może być także spowodowany np nadczynnościa tarczycy.
Pozdrawiam