Czy zrosty nie mogą być przyczyną podwyższonego CRP?

Witam mam na imie Natalia mam 19 lat i pisze do państwa ponieważ męczy mnie ostatnio dziwnie podwyższone CRP .2 lata temu miałam wycinany wyrostek ktory był przyczyną powikłan miedzy innymi spowodował on zrobienie sie dziury w jelicie .Po operacji było wszystko dobrze aż do marca tego roku .Wróciły bóle i biegunki . W kwietniu zaczęłam robić wszystkie badania w celu ustalenia przyczyny tych bóli i biegunek .Za każdym razem przy wykonywaniu badań krwi CRP wahało sie między 14 a 17.Po badaniach lekarze stwierdzili ze przyczyna bóli są zrosty które trzeba wyciąć .Przed operacją którya była tydzień temu też robione były badania ,CRP dalej było podwyższone .po operacji dalej wskazuje 15,7 .Co może być tego przyczyną. Od marca robiłam rezonans magnetyczny brzucha , badania nerek i nic konkretnego nie wykazały .Lekarz rodzinny mówił ze zrosty nie mogą być przyczyna podwyższonego CRP a te utrzymuje sie juz w takim stanie od paru miesięcy .

Witam serdecznie,

Odnośnie zrostów to pytanie należałoby zadać chirurgowi. Zaś podwyższone CRP warto byłoby skonsultować z internistą.

Pozdrawiam.