Metody na zapobieganie zrostów

Mąż jest pod opieka chirurga dostał olej parafinowy+(bieganie) lekarz twierdzi ze jak to nie pomoże to kolejna operacja a przecież po kazdej operacji zrostów jest wiecej czy nie ma metody na zapobieganie zrostą poza tym zastanawiamy sie czy to stany zapalne w przewodzie pokarmowym nie sa przyczyna bóli a lekarze nie dociekaja przyczyn choroby tylko mowia ze to zrosty jakie mozna zrobic badania zeby stwierdzic ze sa zrosty zaden lekarz nie leczy zapalen pokarmowy co mozemy zrobic i jakie badania

Witam! Szkoda, że nie pisze pani dokładniej jakie operacje były wykonywane do tej pory i jakie objawy kliniczne prezentuje mąż. Diagnostyką stanów zapalnych przewodu pokarmowego zajmują się gastroenterolodzy. Myślę że warto udać się do specjalisty z zakresu tej dziedziny, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania i zapoznaniu się z dotychczasową historią choroby pokieruje Państwa na odpowiednie badania.