Depresja, ból w prawym boku i kamica żółciowa u 70-latka, który przeszedł półpasiec

Mój 70 letni mąż w styczniu br. przeszedł półpaśca. Od tej pory cierpi, popada w depresję, ciągle ma bóle w prawym boku, niezależne od diety. Woreczek żółciowy wypełniony sporymi kamieniami, jednak nie stwierdzono stanu zapalnego, nie zakwalifikował się do natychmiastowej operacji.Co możemy zrobić, aby zdiagnozować przyczynę bólu. Będziemy wdzięczni za pomoc. Dorota Skol.

Witaj!
Stany depresyjne w przebiegu przewlekłych chorób np. układu pokarmowego są istotnym składnikiem przebiegu choroby , natomiast to ,że pani mąż cierpi wpływa na jego stan psychiczny. Jeśli nadal mimo diety ( niestety trzymanie diety nie powoduje zupełnie zniesienia bóli ) nie zastosowano innych środków w celu pozbycia się kamieni żółciowych to proszę monitować lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza, który prowadzi pani męża o silniejsze leki. Pozdrawiam