Podwyższony poziom CRP

Witam. Byłam u ginekologa i zrobił mi badanie CRP wynik 30 więc sporo zawyżony jednak reszta wyników dobre a po USG stwierdził że to nic ginekologicznego choć trochę pobolewało mnie po prawej stronie więc wysłał mnie do chirurga z podejrzeniem zapalenia wyrostka. Chirurg powiedział że faktycznie jest tkliwe ale on wątpi by to był wyrostek. Co to może być? Co jeszcze może powodować podwyższone CRP. Nic oprócz tego że czasami mnie troche pobolewa mi nie ma.

Lek. Tomasz Budlewski

Podwyższone CRP może wynikać z infekcji, chorób reumatologicznych i wielu innych przyczyn. Proponuje wykonać jeszcze OB i udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu medycznego.