Jak uzupełnić niedobór sodu przy hiponatremii?

mama(82 lata) ma hiponatremie , jak może sama, bez konieczności hospitalizacki szpitalnej uzupełnić niedobór sodu -
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Najbezpieczniej byłoby podać roztwór soli fizjologicznej i monitorowac poziom sodu we krwi.
Jeżeli chce Pani spróbować uzupełnić niedobór "domowym sposobem" to najprostszym jest chyba zwiększenie ilości przyjmowanej soli kuchennej (NaCl) wraz z posiłkami lub płynami.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Samodzielnie możemy uzupełnić niedobór sodu stosując właściwą dietę. Wśród produktów, które są bogate w sód znajdują się: mleko i produkty mleczne, mięso, sery, wody mineralne, ryby morskie, warzywa i solone produkty spożywcze.
Proszę jednak pamiętać, że nasze postępowanie przede wszystkim powinno mieć charakter przyczynowy (wśród przyczyn, które mogą powodować hiponatremię znajdują się niedoczynność tarczycy, stosowanie leków moczopędnych, niewydolność nerek, itd.). Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wskaże najbardziej prawdopodobną przyczynę niedoboru sodu.
To lekarz powinien także zdecydować, czy uzupełnianie sodu powinno się odbywać w warunkach szpitalnych czy też może być prowadzone w domu.