Spadek poziomu sodu w organizmie

Mam 23 l i 15 lat zażywam trileptal 600 2x1. Dotychczas poziom sodu wynosił 135mmol/l. w lipcu spadł do 127,6. dostałam kroplówkę 1000ml.0,9 NaCl. biorę litorsal 3x1. Poziom wzrósł po 2 tyg. do 130,7, potem 132,1, a po miesiącu obniżył się do 131,2. nie bardzo lubię sól. neurolog nie chce zmienić trileptalu prowadzi od 2 lat i trochę się boi. Jakie mogą być inne przyczyny niskiego Na. Czekam na operację zmniejszenia żuchwy i to jest problem. Jak podwyższyć sód we krwi i go utrzymać. dziękuje

Aleksander Ropielewski

Przyczyn może być wiele i w pierwszej kolejności sugeruję kontakt z nefrologiem, ponieważ to przyczyny nerkowe są najczęstszym powodem hiponatremii.