Produkty z dużą ilością sodu

Witam, w jakich produktach jest duża zawartość sodu? Dziękuję za odpowiedz.

Witam,
Duża ilość sodu znajduje się m.in. w produktach takich jak trwałe wędliny, wędzona szynka, solone śledzie, pieczywa słone, oliwki, musztarda, mieszaniny przyprawowe, ser, kiełbasy,konserwy rybne, ketchup, różnego rodzaju sosy, gotowe posiłki w słoikach, konserwy warzywne, pieczywa, ciasta czy niektóre wody mineralne i lecznicze.
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk

Witam,
Największym źródłem sodu jest NaCl czyli sól kuchenna. Pozostałe produkty to: przetwory mięsne- głównie wędliny, kabanosy, salami, parówki i podroby, wysoko przetworzone produkty (zupki instant, gotowe dania do odgrzania, fast foody), solone orzeszki, chipsy, paluszki i inne słone przekąski, przyprawy typu Ziarnka Smaku, sery żółte i topione, płatki kukurydziane, wędzone ryby.
Pozostałe źródła zawierają sód w mniejszych ilościach.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Lek. Tomasz Budlewski

Głównym źródłem sodu jest sól. Co do innych produktów praktycznie wszystkie zawierają pewna ilość soli. Najlepiej patrzeć dokładnie na etykiety.