Jakie są przyczyny rozdwojonego obrazu w jednym oku?

Od ponad dwóch lat cierpię na dolegliwość podwójnego widzenia w prawym oku. Dokładne badania neurologiczne wykluczyły choroby typu SM, miastenia, borelioza, cukrzyca, tarczyca. Wielokrotnie robiłam badania okulistyczne typu: pole widzenia, ciśnienie w oku. Wychodziły prawidłowo. Być może ma znaczenie wykrycie mikrogruczolaka przysadki, który się wchłonął. Jedyny lek jaki brałam to B***. Kiedy choroba się rozwijała często miałam migrenowe bóle głowy i wysokie ciśnienie tętnicze. Od czasu wyleczenia gruczolaka migreny i bóle głowy ustąpiły a ciśnienie mam prawidłowe. Nie biorę żadnych leków. Bardzo proszę o udostępnienie adresu poradni okulistycznej, gdzie mogłabym zrobić badania okulistyczne, które pomogą mi zdiagnozować chorobę i leczyć ją odpowiednio. Karad
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Opisywane przez Panią dolegliwości z bardzo  minimalnym prawdopodobieństwem mogą mieć przyczynę w gruczolaku przysadki i zastosowanym leczeniu. Byłoby to bardzo nietypowe powikłanie, pisze byłoby, jako że w medycynie nie ma sztywnych zasad i reguł.

Przyczyn dwojenia jednoocznego może być wiele i wydaje mi się, że najlepszym miejscem byłoby spróbowanie konsultacji u lekarza okulisty, który specjalizuje się w zezach, ewentualnie poradni chorób zeza.

Pozdrawiam