Jakie są rokowania przy raku gruczołowego stercza?

Witam, ojciec w grudniu otrzymał diagnozę: rak gruczołowy stercza, utkanie raka zajmuje 20% biopłatu, długość 11 mm, pozostałe 3 biopłaty długość 2x10 mm i 12 mm bez utkania nowotworowego. AMACR( )HMW i p63(-) w komórkach raka. Indeks Gleason 3 3=6. Grade grup 1. Inwazji nerwów nie stwierdzono. Łagodny rozrost stercza z ogniskowym zanikiem nabłonka gruczołów i ogniskowym limfacytarnym naciekiem zapalnym. Utkania nowotworowego nie stwierdzono 4 biopłaty długość 2x10 mm i 2x15 mm. Ojciec ma 58 lat i od 6 lat leczy się na prostatę. Poprzednia biopsja sprzed 3 lat nie wykazała zmian nowotworowych. Nie odczuwa bólów ale ma ciągłe problemy z częstym oddawaniem moczu. Możliwości leczenia to radioterapia, chemioterapia lub operacja usunięcia stercza. Sądzę że powinno się zrobić komplet prześwietleń miednicy, prącia, węzłów chłonnych. Chciałbym się dowiedzieć w jakim stanie jest ojciec, co mu grozi i o co w jego imieniu zapytać lekarza. Ma wizytę 16 stycznia u doktora Demkowa w Warszawie z Centrum Onkologii na Ursynowie. Pozdrawiam, Daniel

Proszę samemu nie planować diagnostyki. Tu jest pole dla specjalisty, który dokładnie będzie wiedział, jakie badania zrobić, aby zaplanować leczenie. Konsultujący urolog przedstawi także wszystkie za i przeciw chirurgii i radioterapii. Każda z metod ma swoje zalety i powikłania. Podejmą Państwo wspólnie decyzję z lekarzem.