Jakie są sposoby leczenia białaczki limfatycznej?

Chciałabym dowiedzieć się więcej o tej chorobie tzn. o sposobach leczenia. Mamy w rodzinie chorego, to jest mój brat, choruje od 4 lat przed czterema laty miał podana chemie przez 6 miesięcy. Wyniki były co raz lepsze, ale niestety po 4 latach choroba wróciła. Jest poddawany kolejnej chemioterapii. Dostał 3 i teraz powinien mieć kolejną, ale niestety wyniki się pogorszyły. Ma za mało białych krwinek i właśnie nie bardzo rozumiemy co się dzieje. Jak można mu pomóc oprócz leków. Brat na temat choroby nie bardzo chce rozmawiać. A my, rodzeństwo, widzimy jak on się zamartwia. Ma malutkie dzieci, sam ma 41 lat. Prosimy o jakieś rady i wytłumaczenie nam w prosty sposób o co chodzi z ta krwią, może jest jakaś inna metoda prócz chemii.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wszelkie informacje na temat leczenia białaczek znajdzie Pani na naszych stronach w dziale artykuły. Wybór metody leczenia oraz rokowanie uzależnione jest od rodzaju białaczki (ostra czy przewlekła, szpikowa czy limfatyczna/limfoblastyczna). Podstawowym sposobem leczenia ostrych białaczek jest chemioterapia. Trudno niestety coś Państwu doradzić nie znając dokładnego rozpoznania, wyników badań, itp. W przypadku tych chorych, leczenie jest bardzo zindywidualizowane. Myślę, że więcej informacji uzyskają państwo od lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam serdecznie