Jakie są szanse na ciążę po takim zbliżeniu?

Witam, mam problem. Jakoś ponad 2 tygodnie temu miałam kontakt fizyczny z partnerem, mianowicie podczas ok.16 dnia cyklu, podczas całowania byliśmy nago i parter ocierał się o moje wargi sromowe i lechtaczkę, nie doszło do wtrysku, dodam, że moje cykle trwają ok.30-32 dni, w tamtym czasie przyjmowałam sporo leków na przeziębienie oraz antybiotyk na problemy skórne, od tamtego momentu jestem w ciągłym stresie, iż mogę być w ciąży, okres powinnam dostać 4 dni temu a dzisiaj jest 2.11, mam uczucie jakbym miała dostać ten okres, pobolewa mnie brzuch oraz delikatnie dół pleców, co moge robić w tej sytuacji, jakie są szanse na ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

petting, czyli osiąganie satysfakcji seksualnej bez penetracji narządów rodnych kobiety jest formą seksu, która nie pociąga za sobą zagrożenia zapłodnieniem.

Również ocieranie się o zewnętrzne narządy rodne kobiety nie prowadzi do zapłodnienia i w opisanej przez Panią sytuacji nie ma możliwości zajścia w ciążę. Zachęcam do lektury naszego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Sądzę, że nie ma Pani powodu do obaw, natomiast zarówno choroba, jak i stres mogą prowadzić do zaburzeń hormonalnych, w konsekwencji powodując zaburzenia miesiączkowania. Dolegliwości, które Pani wskazuje są typowe dla PMS, poprzedzającego menstruację, prawdopodobnie więc krwawienie pojawi się lada dzień.

Być może pomocny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.