Jakie skutki może mieć masturbacja?

Witam, mam pewien problem, mianowicie od 14 roku zycia jestem uzalezniony od masturbacji i pornografii, teraz mam 27 lat i jestem typowym stulejarzem, zero pewnosci siebie, niska samoocena nigdy nie mialem dziewczyny ani nie uprawialem seksu itp. Postanowilem z tym skonczyc, juz 40 dni jestem czysty zero masturbacji i pornografi. Mam teraz wszystkie objawy ktore ludzie opisuja po odstawieniu, zerowe libido itd chociaz momentami na silowni wydaje mi sie ze mam wiecej sily, dodam ze chodze na silownie juz rok a wyniki sa bardzo slabe w bicepsie przez rok uroslo mi tylko 3cm przy w miare dobrej diecie. Wypadaja mi wlosy lonowe a na glowie mam juz zakola gdzie wszyscy w mojej rodzinie maja bujne wlosy. Kiedys mialem raka jadra i jedno jajko stracilem, ale robilem badania testosteronu i wyszly w normie zreszta lekarz mowil ze jedno jajko spokojnie da sobie rade. Bo dobra ale przejde do rzeczy w internecie wyczytalem ze przyczyna tego wszystkiego moze byc slaba wrazliwosc receptorow androgenowych na testosteron i wtedy objawy sa takie same jak przy niedoborze, i tutaj pojawia sie pytanie czy wiloletnia masturbacja z pornografia mogla byc przyczyna tych problemow oraz czy po calkowitym zaprzestaniu wszystko powinno wrocic do normy ?

Witam,
w pierwszym rzędzie powinien Pan zadbać o to aby znaleźć kobietę.
Poza tym powinien Pan jednak odwiedzić psychoterapeutę albo seksuologa.
Pozdrawiam