Jakie środki kontrastowe podaje się podczas badania TK głowy?

Witam, Jakie środki kontrastowe zostaną podanie przed badaniem Tomograficznym Kt głowy z kontrastem? W jaki sposób podane? Jest szansa na środki kontrastowe niejonowe, cechujące się niskim ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych?

Piotr Pilarski

Zwykle podaje się te o obniżonym ryzyku czyli niejonowe. Zawsze warto się dopytać przed badaniem. Podaje się dożylnie do żyły łokciowej.

Pozdrawiam.