Jakie tabletki i czy w ogóle tabletki?

Witam, mam lat 22 pleć męska, dziewczyna jest młodą osóbką lat 16. Związek przetrwa lata jeśli nie całe życie. Bardzo nas do siebie ciągnie i na pewno do zbliżenia dojdzie do skutku pewnie nie w odległym czasie bo oboje nie będziemy w stanie się powstrzymać. Nie chce używać prezerwatyw bo jest to podobne do dotykania twarzy poprzez reklamówkę jednorazową... no są bardzo aseksualne, globulki odpadają z uwagi na stosunek oralny, niczego domacicznego czy dopochwowego bym dla dziewczyny nie chciał. Stosunek w środowisku wodnym od razu eliminuje prezerwatywę czy cokolwiek mechanicznego, spirala tylko po ciąży no i nie w takim młodym wieku - Więc tabletki: dziewczyna pali papierosy, niewiele ale jednak codziennie, nie jest szczuplutka więc :) Nie chciałbym by przytyła po tabletkach, oczywiście wiemy obydwoje, że konieczna jest wizyta u ginekologa by przebadać wątrobę krew ciśnienie. Jednak, że pytanie: czy istnieją tabletki które nie mają niepożądanego wpływu na wagę partnerki, które są bezpieczne dla młodej osoby by nie rozregulować jej hormonów, takie które nie zmniejszą do zera jej ochoty na zbliżenie? Chciałbym znać także cenę za tabletki na jeden cykl, czy (pewnie oczywiście) wybrać droższe czy niekoniecznie wyższa cena równa się wyższa jakość, czy polskie czy z firmy zagranicznej, czy jedno dwu trzy czy czterofazowe, czy może minipigułka? Przypomniało mi się kolejne pytanie, czy osoba niepełnoletnia może stawić się u ginekologa bez wiedzy prawnego opiekuna czyli rodzica i czy lekarz może przepisać tabletki antykoncepcyjne osobie niepełnoletniej bez wiedzy rodziców? Jestem osobą, która mogła by mieć dziecko i nawet by chciała i to z tą osobą, ale nie możemy sobie na pewno jeszcze na to pozwolić, nie mogę popsuć życia szkolnego dziewczynie. Oczywiście nie mieszkamy razem więc stosunki były by nieregularne, czytałem o minipigułkach, że najlepiej działają po 4 godzinach więc raczej nie są odpowiednie. Czy ginekolog kobieta czy mężczyzna, państwowo czy prywatnie, czy lepiej wejść do gabinetu z nią ponieważ jest nieśmiała i ja na pewno lepiej się dopytam niż ona:P czy lepiej pozwolić jej iść samej? Proszę o rzetelną odpowiedź i z góry za nią dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Do ginekologa osoba niepełnoletnia po ukończeniu 13 lat może udać się sama.
Wydaje się, że na pierwszą wizytę u ginekologa lepiej wybrać lekarza kobietę ze względu na kwestię wstydliwości, jednakże nie ma to wielkiego wpływu jeśli chodzi o jakość porady.
Obojętna jest również kwestia czy będzie to wizyta refundowana przez NFZ czy prywatna.
Natomiast najlepiej by było aby Twoja dziewczyna była sama w gabinecie.

Dobór odpowiedniej metody antykoncepcyjnej powinien być indywidualny po uwzględnieniu wielu aspektów.
Na pewno tabletki powinny być dobrane na podstawie profilu hormonalnego. Nieważne jest natomiast czy są firmy polskiej czy zagranicznej, a także cena.

Jeśli wiecie już które metody zdecydowanie Wam nie pasują to możecie poprosić o pomoc ginekologa, aby zaproponował metodę która spełniałaby Wasze oczekiwania.

Redakcja abcZdrowie.pl