Jakie zioła można stosować przy zespole metabolicznym?

Dzień dobry. Interesuje mnie jakie zioła pomogą mi przy rozwiniętym zespole metabolicznym. Pozdrawiam

Dodatkowo nalezy pamiętać że to indywidualna dietoterapia jest najbardziej skuteczna.
Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Podczas leczenia zespołu metabolicznego pacjenci często przyjmują leki. W takim przypadku należałoby poradzić się lekarza rodzinnego, jakie zioła można spożywać, aby nie wchodziły w interakcje z zażywanymi lekami. Jeżeli natomiast pacjent nie stosuje leków może wspomóc się ziołami np. melisą, miętą, szałwią, rumiankiem, morwą białą, skrzypem polnym. Zioła te korzystnie wpływają na pracę układu pokarmowego, pomagają w walce z nadwagą czy otyłością, regulują ciśnienie tętnicze krwi.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Zioła i przyprawy
http://krakow.mojdietetyk.pl/artykuly/ziola-i-przyprawy.html?c=9