Jakie znieczulenie na zęba z ropą?

Witam. Moje pytanie brzmi, czy jest jakies znieczulenie ktore dziala na zeba z ropa? Zab mnie nie boli, ale przeswietlenie wykazalo ze mam rope.

Dzień dobry,
rzeczywiście tkanki w fazie ostrego zapalenia jest dużo trudniej znieczulić. Myślę jednak, że jeżeli ząb nie boli, nie powinno być problemów ze znieczuleniem ubestesinem. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, najlepiej wziąć ubistesin forte.

Witam serdecznie,
Faktycznie, ze względu na stan zapalny (ropny) obecny w tkankach znieczulenia często działają znacznie słabiej. Jednak przy zastosowaniu odpowiedniego rodzaju i techniki znieczulenia, jest możliwość bezbolesnego leczenia lub usunięcia takiego zęba (w zależności od jego obecnego stanu).