Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie zrobić badania hormonalne?

Dzień dobry. Od dwóch lat zażywam tabletki antykoncepcyjne  i chciałabym sparwdzić, czy nie miałabym problemu zajścia w ciążę po ich odstawieniu, a wiem, że można zrobić badania hormonalne, ale nie wiem na jakie hormony? Jakich hormonów mam zrobić badania? Bardzo proszę o pomoc, bo w przyszłości nie chciałabym mieć problemów z zajściem w ciążę...

ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Nie ma sensu, aby robiła Pani badania sama, bez konsultacji z lekarzem, gdyż mogą to być pieniądze wyrzucone w błoto. To lekarz po rozmowie z Panią zadecyduje, czy wykonywanie jakichkolwiek badań jest w ogóle konieczne. Proszę udać się do ginekologa, on poinstruuje Panią, kiedy należy wykonać ewentualne badania (bo to ma znaczenie) i dokładnie jakie. Jeśli zajdzie taka konieczność, lekarz zadecyduje o przerwaniu zażywania przez Panią pigułek na jakiś czas i wyznaczy termin, w którym należy wykonać badania.  

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy