Jakimi lekami leczy się torbiele?

Witam. Jakimi lekami leczy się torbiel ? Mi pani ginekolog przepisała antykoncepcje, a słyszałam od znajomej że ona miała specialne leki na torbiel i jej pomogło.

Obydwoje nie mają racji. Torbiel funkcjonalną u młodych kobiet nie leczy się, ponieważ do 3 miesięcy samoistnie zaniknie. Natomiast torbiele typu endometrialnego, śluzowa, surowicza nie zanikną po żadnych lekach i wymagają niekiedy operacji.