Jasnobrązowe plamienie zamiast miesiączki

Mam 53 lata i od 12 miesięcy nie miałam miesiączki. Obecnie od 5 dni występuje plamienie o kolorze brązowym i jasnoczerwonym. Odczuwam również ból podbrzusza. Samopoczucie jest takie, jak kiedyś, gdy miałam regularne miesiączki. Czy jest to miesiączka? Jestem trochę zaniepokojona.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Powinna Pani udać się do ginekologa. Plamienie po menopauzie (menopauza to określenie ostatniej miesiączki) może być objawem groźnej choroby. Być może nie jest to nic poważngo, ale powinna się Pani bezwzględnie przebadać.

Pozdrawiam!