Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jednorodna echostruktura miąższu tarczycy bez widocznych zmian ogniskowych

robiłam wyniki morfologi i przez przypadek wyszło podwyższone tsh 4,42 endokrynolog za 4 miesiące wiec postanowiłam zrobić prywatnie usg i nie wiem co oznaczają te wyniki jeśli ktoś może mi to powiedzieć: bo lekarza prywatnie za 3 tygodnie a teraz jestem ciekawa : Opis badania : tarczyca dwupłatowa z zachowana cieśnią o średnicy 2 mm. prawy płat o wymiarach 13x13x40mm lewy płat o wymiarach 13,5x9x30mm jednorodna echostruktura miąższu tarczycy bez widocznych zmian ogniskowych
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

USG gruczołu tarczowego jest prawidłowe. Istnieje niewielka asymetria między prawym i lewym płatem, jednak nie ma ona znaczenia klinicznego.
TSH jest podwyższone, co oznacza, że ma Pani niedoczynność tarczycy. Przed wizytą u endokrynologa, warto pójść do lekarza rodzinnego, który na podstawie wykonanych przez Panią badań najprawdopodobniej wdroży leczenie Euthyrox'em w podstawowej dawce. Uchroni to Panią przed skutkami niedoczynności tarczycy.
Lekarz endokrynolog, jak już nadejdzie Pani termin wizyty, zweryfikuje wdrożone leczenie i dawkę leku.
Proszę także pamiętać o wykonaniu aktualnych badań przed wizytą u endokrynologa (te sprzed 4 miesięcy nie będą już miały znaczenia diagnostycznego).

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy