Jednorodna echostruktura miąższu tarczycy bez widocznych zmian ogniskowych

robiłam wyniki morfologi i przez przypadek wyszło podwyższone tsh 4,42 endokrynolog za 4 miesiące wiec postanowiłam zrobić prywatnie usg i nie wiem co oznaczają te wyniki jeśli ktoś może mi to powiedzieć: bo lekarza prywatnie za 3 tygodnie a teraz jestem ciekawa : Opis badania : tarczyca dwupłatowa z zachowana cieśnią o średnicy 2 mm. prawy płat o wymiarach 13x13x40mm lewy płat o wymiarach 13,5x9x30mm jednorodna echostruktura miąższu tarczycy bez widocznych zmian ogniskowych

Lek. Marta Gryszkiewicz

USG gruczołu tarczowego jest prawidłowe. Istnieje niewielka asymetria między prawym i lewym płatem, jednak nie ma ona znaczenia klinicznego.
TSH jest podwyższone, co oznacza, że ma Pani niedoczynność tarczycy. Przed wizytą u endokrynologa, warto pójść do lekarza rodzinnego, który na podstawie wykonanych przez Panią badań najprawdopodobniej wdroży leczenie Euthyrox'em w podstawowej dawce. Uchroni to Panią przed skutkami niedoczynności tarczycy.
Lekarz endokrynolog, jak już nadejdzie Pani termin wizyty, zweryfikuje wdrożone leczenie i dawkę leku.
Proszę także pamiętać o wykonaniu aktualnych badań przed wizytą u endokrynologa (te sprzed 4 miesięcy nie będą już miały znaczenia diagnostycznego).