Jeśli nie tabletka to co?

Mam zamiar rozpocząć współżycie z moim chłopakiem i chcemy stosować również inną metodę oprócz prezerwatywy. Wydaje mi się, że najlepsza byłaby pigułka, ale miałabym spore problemy ze zdobyciem jej (nie chodzi o zdrowotne problemy). Nie chcemy zostać nastoletnimi rodzicami. Jakie inne środki moglibyśmy używać, aby nie "wpaść"? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Największą skuteczność antykoncepcyjną mają metody hormonalne (tabletki, plastry, krążki dopochwowe). Jednak prawidłowo stosowana prezerwatywa również cechuje się wysoką skutecznością. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko zajścia w ciążę do tej metody można dołączyć środki plemnikobójcze. Są one dostępne bez recepty w każdej aptece. Środek (najczęściej w postaci globulek, żeli lub tamponów) należy włożyć do pochwy na około 5-15 minut przed stosunkiem. Przed ich użyciem również należy dokładnie zapoznać się z uloką.