Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jeśli nie tabletka to co?

Mam zamiar rozpocząć współżycie z moim chłopakiem i chcemy stosować również inną metodę oprócz prezerwatywy. Wydaje mi się, że najlepsza byłaby pigułka, ale miałabym spore problemy ze zdobyciem jej (nie chodzi o zdrowotne problemy). Nie chcemy zostać nastoletnimi rodzicami. Jakie inne środki moglibyśmy używać, aby nie "wpaść"? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Największą skuteczność antykoncepcyjną mają metody hormonalne (tabletki, plastry, krążki dopochwowe). Jednak prawidłowo stosowana prezerwatywa również cechuje się wysoką skutecznością. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko zajścia w ciążę do tej metody można dołączyć środki plemnikobójcze. Są one dostępne bez recepty w każdej aptece. Środek (najczęściej w postaci globulek, żeli lub tamponów) należy włożyć do pochwy na około 5-15 minut przed stosunkiem. Przed ich użyciem również należy dokładnie zapoznać się z uloką.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy