Jogging po operacji przepukliny jądra miażdżystego

Witam! W 2002 roku przeszłam operację dyskopatii jądra miażdzystego L4/S1,zakończona pełnym sukcesem.przez 11 lat sporo przytyłam, sytaram się wrócić do sportu, jednak jogging sprawia okropny ból stóp i łydek.jestem w stanie przebiec maksymalnie może 3 minuty. Może jednak jogging jest wykluczony ze sportów które można uprawiać po operacji. Proszę o szybka odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy wskazują raczej na niewydolność żylną aniżeli związek z przebytą operacją. Sugeruję zatem wykonanie badania USG doppler naczyń kończyn dolnych oraz konsultację z chirurgiem naczyniowym. A propos powrotu do aktywności fizycznej, na początek może proszę spróbować mniej forsownych sportów.