Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jonoforeza i mezoterapia bezigłowa przy chorobie Hashimoto

Mam 35 lat i choruję na hashimoto. Chciałabym poddać się zabiegowi ujędrniającemu skórę twarzy i szyi np.jonoforezie, mezoterapii bezigłowej ultradźwiękom i falom radiowym.Czy mogę korzystać z tych zabiegów choćby tylko na samą twarz pomijając szyję ze względu na chorobę?Podobno po zabiegu falami radiowymi skóra jest napięta tylko na jakiś czas a później stan skóry pogorsza się niż przed zabiegiem, bo podgrzanie skóry spowodowało zniszczenie białka a przede wszystkim warstwy tłuszczowej.Prawda?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Choroba Haschimoto jest względnym przeciwwskazaniem do zabiegów medycyny estetycznej. To czy lekarz przystąpi do wykonania zabiegu zależy od poziomu przeciwciał przeciwtarczycowych, który należy wcześniej oznaczyć.
sadzę, że gdy poziom tych przeciwciał jest stabilny, a hormony w normie może Pani wykonać zabiegi takie jak mezoterapia ew wypełnienia kwasem hialuronowym. Co do stymulujących tkankę fal radiowych byłabym już bardziej ostrożna.
Uważam, że każdorazowo to lekarz musi decydować o możliwości wykonania zabiegu. Proszę, dla bezpieczeństwa Pani zdrowia, takie zabiegi wykonywać tylko w gabinetach lekarskich.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Witam panią.

Wymieniona choroba nie jest przeciwskazaniem do owych zabiegów. Jeżeli w przyszłości chciałaby Pani poddać się zabiegom medycyny estetycznej - musiałybyśmy zachować szczególną ostrożność ale także choroba Hashimoto (ustabilizowana) nie jest bezwzględnym przeciwskazaniem.

ma Pani trochę racji mówiąc o falach radiowych i będę wdzięczna jeśli mi Pani zdradzi gdzie znalazła takie informacje:)?

Z pozdrowieniami

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy