Czy mezoterapia bezigłowa daje zadowalające efekty?

Zastanawiam się nad kupnem dermarollera do mezoterapii igłowej lub urządzenia do mezoterapii bezigłowej do warunków domowych (urządzenia dostępne na allegro z opcją foton/led). Czy mezoterapia bezigłowa daje zadowalające efekty ? tj.spłycenie zmarszczek, poprawienie kondycji skóry, produkcja kolagenu? Boję się na własną rękę zabiegów inwazyjnych. Muszę dodać, że mam 28 lat, cerę tłustą trądzikową i skłonnością do pękania naczynek. Mama choruje na twardzinę. Czy nie indukuje to choroby i u mnie?

Taka cera lubi zabiegi typu peeling migdałowy, lub azelac. Domowa mezoterapia beziglowa jest praktycznie nieskuteczna. Rownie slabe dzialanie maja tanie urzadzenia, ktore wystepuja w wiekszosci gabinetow kosmetycznych. Jesli juz, warto to zrobic wysokiej klasy urządzeniem, lub przemyslec jednak zabiegi medyczne

Dzień dobry,

Generalnie odradzam wykonywanie tego typu zabiegów na własną rękę. Przy skórze, która ma problem z trądzikiem i jednocześnie z kruchymi naczynkami, trzeba działać bardzo rozsądnie. Polecam wizytę u specjalisty.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam

Proszę nie wykonywać tego typu zabiegów w domu. Proponuję wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie lekarz ustali Pani precyzyjny plan leczenia i rewitalizacji skóry. Dzięki temu zminimalizuje Pani ryzyko powikłań do minimum.