Kamica żółciowa na początku ciąży

Witam serdecznie, jestem w pocz. ciąży. Cierpię nie kamicę żółciową. Mam rzadko, ale dolegliwe ataki żółciowe. Jak sobie radzić z bólem, czy mogę używać jakiegoś preparatu? Jaką dietę stosować, by nie zaszkodzić dziecku i umniejszyć ryzyko ataku?

- dobre nawodnienie organizmu, w razie bólu gorąca kąpiel i doraźnie No-Spa
Jaką dietę stosować, by nie zaszkodzić dziecku i umniejszyć ryzyko ataku?
- dieta wątrobowa nie zaszkodzi Pani i rozwijającemu się płodowi

Lek. Tomasz Stawski

Szanowna Pani - jedynym lekiem w ciąży rozkurczowym jest METEOSPASMYL 2 tl dziennie. Zapobiegnie podobnym atakom.
Dr n. medycznych Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg,gastrolog, Kraków