Kamień w pęcherzyku żółciowym a prawidłowe odżywianie

mam kamień w pęcherzyku żółciowym 2cm tak mnie nie boli raz tylko po grilowaniu myślałam ze umrę z bólu nie wiem co jeść pić jaką dietę stosować żeby nie mieć takich ataków ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ ma Pani stwierdzoną kamicę żółciową przede wszystkim powinna udać się Pani do specjalisty chirurga i zaplanować zabieg cholecystektomii. Do czasu zabiegu zdecydowanie powinna Pani jednak dbać o dietę. Szczegółowe informacje dotyczące diety znajdzie Pani w artykule Dieta wątrobowa. Proszę także pamiętać o szczepieniu na WZW typu B jeśli nie była Pani dotychczas szczepiona.