Karmienie mlekiem 8-miesięcznego dziecka

Proszę o pomoc w sprawie karmienia dziecka,ma prawie 8 miesięcy i karmiony jest mlekiem bebilon pepti 2 nie karmiłam go piersią.Dodam,że karmię go mniej więcej co 4godziny tym mleczkiem około 150ml i nie zawsze wszystko zje,ostatnio nie ma apetytu i raz dziennie dostaje jakiś słoiczek typu zupka czy deserek.Jak mam go teraz karmić i co może już jeść w szpitalu powiedziano mi,że dziecko ma złą dietę.W nocy raz dziennie budzi się do jedzenia,wody w nocy nie chce pić zamiast mleczka.

Lek. Marta Gryszkiewicz

W ósmym miesiącu dziecko powinno mieć już rozszerzoną dietę i spożywać więcej niż jeden stały posiłek w ciągu dnia. Może Pani kupować słoiczki z potrawami dla dzieci dostosowane do wieku dziecka, pamiętając, że nowe produkty powinny być wprowadzane pojedynczo i w odstępach 3-4 dniowych. Może Pani także przygotowywać analogiczne posiłki ze świeżych warzyw i owoców. Jeśli dziecko nie miało do tej pory wprowadzonego glutenu należy jak najszybciej je rozpocząć dodając dziecku do jednego z posiłków jedną łyżeczkę od herbaty kaszy manny na dobę.