Kaszel i szybki rytm serca w ciąży

Witam. Chciała bym zbadać swoje płuca bo strasznie kaszle już ponad miesiąc mam wysoki puls bicie serca dochodzi mi do 104 udeżeń na minute ciśnienie mam w normie jestem w ciąży jakie badania moge zrobić żeby zdiagnozować co mi jest?

Aleksander Ropielewski

Badaniem pierwszego rzutu (oprócz badania przedmiotowego przeprowadzonego przez lekarza) jest RTG klatki piersiowej. Przede wszystkim jednak proszę udać się do lekarza, bo kaszel trwający od miesiąca świadczy o problemie wymagającym leczenia. Wysokie tętno może być spowodowane np. infekcją płuc.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski