Katar i gorączka a ząbkowanie u niemowlaka

Witam serdecznie.Mój synek Nikodem ma temperaturę jest niespokojny.początkowo myśleliśmy że wszystko spowodowane jest ząbkowaniem bo wyszedł mu ostatnio trzonowy ząbek.ale wieczorem dostał katarek i strasznie go męczył.Jak mu pomóc?Dodam że podaję mu jak na razie nurofen i paracetamol na zmianę.Póki co nie ma kaszelku ale nie wiem czy podać mu jakiś wyksztuśny syropek?Z góry dziękuje za pomoc!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli syn nie ma objawów kaszlu to nie ma konieczności podawania syropu wykrztuśnego. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.