Katar po wycięciu migdałków u 3-latki

witam, pytanie dotyczy mojej córeczki 3 lata i 8 miesięcy. otóż 2 września br. miała wycinany 3 migdał i przycinane boczne, dzisiaj tj. 11.09 dostała kataru, katar jest czasami zółty. nie wiem czy to jest normalne po takim zabiegu i czyt mogę jej podawać jakies leki typu nurofen czy wode morską. z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza pediatry.

Aleksander Ropielewski

Może Pani podawać nurofen oraz stosować wodę morską lub sól fizjologiczną do płukania nosa. Wydzielina może mieć kolor żółty. Więcej mółbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania.