Przewlekły katar u 3-letniego dziecka

Witam, mój 3-letni syn po terapii antybiotykowej na katar zatokowy, znowu ma katar, tzn w piątek przestalam podawać przepisany lek a w sobotę wieczorem znowu zaczął siąpić noskiem (wodnisto-żelowata przeźroczysta konsystencja) w 4 dniu lekko zabarwiona już na kolor żółtawy, po 4 tygodniach leczenia najpierw przeziębienia-zapalenia gardła-stanu zapalnego zatok; znowu katar. Jak mogę mu pomóc? Nosek dmucha mocno, płukamy (wręcz zalewamy) wodą morską i już nie wiem co jeszcze robić ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli katar ma charakter przewlekły warto udać się do specjalisty otolaryngologa, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz pokieruje dalszym leczeniem. Warto zastanowić się także nad alergicznym pochodzeniem kataru.