Katar u dziecka po wizycie na basenie

Po testach alergicznych okazało się, że mój syn (obecnie lat 6) uczulony jest m. in. na trawy, zboża, różne rodzaje drzew, kilka odmian kurzu i roztocza. Od pewnego czasu ma problemy z katarem. Zauważyłam, że katar nasila mu się po basenie (chlor?) i trwa dość długo (2-3 tygodnie) będąc najpierw zwykła:wodą: lecącą z nosa, a później przeradza się w bardziej ropny (żółta lub zielonkawa wydzielina). Moje pytanie: czy w takiej sytuacji syn może być uczulony na chlor? Jak to sprawdzić? tolka-h

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest to tylko infekcja wynikająca z przeziębienia na basenie. Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest badanie lekarskie. Proponuję udać się do lekarza pediatry.