Kiedy badanie wykryje ciążę?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 19 stycznia 2011, zazwyczaj miałam regularne cykle ok. 30 dni. Chciałabym wiedzieć, w którym tygodniu ciąży jestem i w związku z tym, kiedy najlepiej pójść do lekarza, żeby nie była to zbyt wczesna wizyta na stwierdzenie prawidłowej ciąży, a nie samego pęcherzyka ciążowego?

Witam serdecznie,
W badaniu usg pęcherzyk ciążowy pojawia się około 4-5 tygodnia ciąży. Echo zarodka powinno być widoczne do 6 tygodnia ciąży, a akcja serca do 7 tygodnia ciąży.
Z daty ostatniej miesiaczki wynika, że jest Pani w 6 tygodniu ciąży. Może Pani udać się do ginekologa celem potwierdzenia ciąży.
Pozdrawiam