Kiedy będą działać tabletki po antybiotykach?

witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne jednocześnie na trądzik. Brałam do tego antybiotyk, który może obniżać skuteczność antykoncepcji (liczę się, że obniżył). Przez ok. 10 dni, 2 razy dziennie brałam antybiotyk i nie pomógł. Odstawiłam go i od niedzieli 5.12.2010 nie biorę antybiotyku. Dziś 6.12 wzięłam 8. tabletkę antykoncepcyjna. Kiedy mogę się bezpiecznie kochać? Proszę o pilną poradę, dziękuję. Chcę dodać, że tabletki te zostały zmienione z innych tabletek antykoncepcyjnych bez robienia przerwy. Piszę to bo być może że jest to ważna informacja, a ja się nie znam. Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Działanie antybiotyku na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jest związane z wyniszczaniem flory bakteryjnej jelit, której brak czy niefizjologiczny stan może utrudniać wchłanianie się hormonów z tabletek. Tabletki zaczną ponownie oddziaływać prawidłowo na Pani organizm, kiedy flora bakteryjna powróci do swej równowagi. Można przyspieszyć ten proces zażywając tabletki zawierające żywe kultury bakterii. Najlepiej by było (najbezpieczniej), gdyby do końca obecnego cyklu oraz przez pierwsze siedem tabletek kolejnego blistra stosowała Pani dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy.

Pozdrawiam serdecznie!