Kiedy będę miała dni płodne po terapii hormonalnej?

Przez ponad 1,5 roku starałam się o dziecko, ale nic nie wyszło. Poszłam do lekarza, okazało się, że mam za niski progesteron, brałam tabletki, teraz mam poziom progesteronu normalny. Robię test owulacyjny już 2 miesiące i wychodzi, że nie mam dni płodnych.

Co może być nie tak? Czy będę mieć dni płodne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Niestety nie jest to możliwe by w ramach porady internetowej określić, kiedy będzie miała Pani dni płodne. Przyczyn braku owulacji może być bowiem wiele. Wprawdzie, tak jak Pani opisała, jedną przyczynę już Pani wyeliminowała, aczkolwiek może być tak, że nie jest to jedyna przyczyna braku możliwości zajścia w ciążę.
Ponadto nie napisała Pani ile trwa już terapia. Ma to o tyle znaczenie, że prawidłowy poziom hormonów jeszcze o niczym nie świadczy. Może być bowiem tak, że na owulację trzeba będzie trochę poczekać - aż organizm „przyzwyczai” się do nowego ustabilizowanego poziomu hormonów.

Najlepiej jeśli skontaktuje się Pani ze swoim lekarzem prowadzącym leczenie,