Kiedy będę widziała pierwsze efekty tej kuracji?

Mam 22 lata. Od zawsze mam problem z trądzikiem, głównie w postaci zaskórników i wychodzących co jakiś czas zmian ropnych. Byłam u sporej liczby dermatologów, ale nic nie pomagało. Nawet stosowanie polecanego Izotecu skończyło się niepowodzeniem i jedyne na co zadziałał lek, to wystąpienie wszystkich efektów ubocznych. Stosuje same naturale kosmetyki, wyniki badań mam w normie, łącznie z hormonami, nie pije alkoholu, nie jem też pszenicy, cukru i jego wszelkich zamienników, ani niezdrowej żywności. Pije także duże ilości niegazowanej wody. Próbowałam leczyc swój problem także u kosmetyczki. Dwa miesiące temu zapisałam się na kwasy (salicylowy z fumerowym lub felurowym). Byłam na trzech zabiegach, niestety efekty były zerowe, a moja twarz dużo gorsza. Można by powiedzieć że taka jak nigdy wcześniej. W końcu zdecydowałam się udać do Pani dermatolog, polecanej przez większość osób. Dostałam do stosowania Klindacin T Zel który miałam nakładać punktowo oraz Acnelac krem którym smarować miałam zmiany zaskórnikowe. Póki co efektów nie widzę, ale minęło dopiero kilka dni. Stąd moje pytanie, kiedy mogłabym widzieć efekty stosowania takiej kombinacji preparatow i czy byłyby one trwałe. Drugie pytanie, czyli w sumie to z którym tutaj przychodzę jest takie: Czy przy tych lekach, mogę stosować preparaty z kwasami (oczywiście to nie są te stężenia które są w salonach). Głównie chodzi mi tutaj o dwa produkty: Tonik z kwasem salicylowym Paula’s Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid oraz Serum z kwasem salicylowym DrSkin Booster trądzik, który zawiera 2% kwas salicylowy oraz tetrapinen-4-ol (składnik z olejku herbacianego). Bardzo proszę o pomoc. Moja dermatolog jest teraz na urlopie przez 2 miesiące i stąd moje zapytanie kieruje tutaj.

Dzień dobry, szacuje się, że zmiany trądzikowe występują u około 80–100% osób pomiędzy 11. a 30. rokiem życia. Ocenia się, że choroba ta dotyczy około 80% młodzieży. W przypadku dziewcząt najwięcej zachorowań odnotowuje się w przedziale od 14. do 17. roku życia, a u chłopców to okres od 16. do 19. roku życia. Jedynie kilkanaście procent chorych wymaga, ze względu na ciężki przebieg schorzenia, ogólnego leczenia farmakologicznego. W tym przypadku rekomenduję wizytę u lekarza specjalisty z zakresu dermatologii. Na badaniu określi on podłoże problemu i jego zaawansowanie. Po przeprowadzenia wywiadu określi odpowiedni sposób leczenia i jeśli będzie to wymagane podejmie współprace z kosmetologiem. Taki sposób działania zagwarantuje najlepsze efekty leczenia. Terapia obejmuje także dobraną indywidulanie pielęgnacje domową. Jeśli będzie to konieczne lekarz dermatolog zaleci wykonanie badań z zakresu innej specjalizacji.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

Lenartowicz Clinic

Katowice, ul. Zabrska 7/1

http://lenartowiczclinic.pl