Kiedy chłopak nie będzie musiał uważać podczas seksu?

Witam, dręczy mnie pewne pytanie. Teraz po raz pierwszy będę zażywać tabletki i po ilu dniach czy tygodniach mój chłopak nie będzie musiał uważać podczas seksu z jego nasieniem?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

dręczy mnie pewne pytanie. Teraz po raz pierwszy będę zażywać tabletki i po ilu dniach czy tygodniach mój chłopak nie będzie musiał uważać podczas seksu z jego nasieniem?

Witam.

Wszystko zależy od tego, kiedy Pani rozpocznie stosowanie tabletek.
Jeśli (jak zaleca większość producentów) przyjmie Pani pierwszą tabletkę pierwszego dnia miesiączki, to ochrona będzie od razu pełna.
Jeśli poczeka Pani do drugie do dnia krwawienia (jak dopuszczają niektórzy producenci), to konieczne będzie stosowanie dodatkowego skutecznego zabezpieczenia (tj prezerwatyw). Przypomina, że stosunek przerywany nie chroni przed ciążą.