Kiedy do leczenia włącza się chemię, jeżeli nie ma przerzutów?

Witam.Mam pytanie.Moja mam jest po operacji usunięcia raka z piersi ( lecz. oszczędzające), miała też wycięty węzeł wartowniczy.Z tego co wiem z wyników histopat.wynika,że węzły chlonne są czyste, nie ma też przerzutów.Lekarz jednak powiedział,że ma tez złą wiadomość gdyż trzeba będzie wprowadzić do leczenia chemioterapię( oprócz radioterapii).Stąd moje pytanie.Kiedy do leczenia włącza się chemię jeżeli nie ma przerzutów i co to oznacza dla osoby chorej?

Raka piersi bardzo często leczy się w sposób skojarzony, angażując wiele dostępnych sposobów. Takie postępowanie ma na celu jak najskuteczniejsze opanowanie choroby. Stąd chemioterapia wcale nie jest zarezerwowana dla zaawansowanych postaci choroby (=obecnych przerzutów) i nie traktowałbym tego jako "złej wiadomości".