Kiedy ginekolog może stwierdzić ciążę?
witam kiedy ginekolog moze zobaczyc ciaze po jakim czasie od zaplodnienia i jak czy przez usg czy normalne badanie?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
W badaniu ginekologicznym ginekolog jest w stanie stwierdzić cechy świadczące o potencjalnym zapłodnieniu. Jednoznacznym potwierdzeniem jest wykonanie badania USG. W zależności od modelu aparatu stwierdzenie pęcherzyka płodowego możliwe jest już w 3-4 tygodniu.
Takie badanie jedna wymaga potwierdzenia w kolejnych tygodniach.
Pierwszym testem potwierdzającym że doszło do zapłodnienia powinien być apteczny test ciążowy lub oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi.