Kiedy leczenie trądziku przyniesie efekty?

Witam, od tygodnia stosuję lek Aknemycin Plus na trądzik grudkowo-krostkowy, jednak zauważyłem ostre nasilenie objawów, każda krostka, którą miałem zamienia się teraz w duży i widoczny pryszcz. Ulotka ostrzegała przed tym, jednak nie wiem czy przy aktualnym stanie objawy niepożądane nie są zbyt ostre. Ile jeszcze czasu powinienem stosować lek, żeby skóra zaczęła się normalizować?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce leku Aknemycin Plus na początkowym etapie leczenia może dojść do zaostrzenia zmian trądzikowych oraz nasilenia odczynu zapalnego, co prawdopodobnie nastąpiło w Pana przypadku.

To sygnał, że preparat rozpoczął swoje lecznicze działanie i nie należy go przerywać z tego powodu. Można ewentualnie tymczasowo zmniejszyć częstotliwość stosowania leku. Objawy te mają zazwyczaj charakter przemijający, lecz producent nie podaje czasu ich trwania. To kwestia indywidualna.

Proszę więc cierpliwie czekać na ustąpienie tych objawów, a w przypadku braku poprawy można skonsultować się z dermatologiem w celu oceny zmian oraz leczenia.

Proszę również pamiętać, że w czasie terapii lekiem Aknemycin Plus może dojść do nadwrażliwości na światło, dlatego najlepiej unikać promieniowania UV.

Pytania o podany preparat leczniczy pojawiały się już w naszym serwisie pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-aknemycin-plus-na-tradzik, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-masc-aknemycin-erytromycyna-mozna-stosowac-przy-ekspozycji-na-slonce.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.