Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Aknemycin Plus a trądzik

Dzień dobry panie doktorze. Mam problem z pozbyciu się trądzika z twarzy jest to duża ilość i mnie się wydaje że to jest też wina zarostu brody i wąsów po paru dniach pod spodem zarostu się tworzy nowy pryszcz jest to grobka różowa. Obecnie stosuję lek Aknemycin Plus jest to butelka z aplikatorem. W takim razie ile razy powinno się lek Aknemycin Plus stosować na skórę i w jakie miejsca? Bo nie bardzo rozumiem jak to działa. Czy Aknemycin Plus powinienem stosować na każdą konkretną krostkę czy może ogólnie smarować nim całą twarz żeby pozbyć się trądziku? I chciałem zapytać czy Aknemycin Plus to lek skuteczny, czy on faktycznie zadziała i pomoże z problemem tradziku czy może to kolejny "cudowny" lek który niby ma pomoc a tak naprawdę w niczym mi nie pomoże... Mogę prosić o odpowiedź w tej sprawie? Będę bardzo wdzięczny.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Leki zewnętrzne w przypadku zmian przewlekłych działają chwilowo. Żeby wyleczyć trądzik powinien Pan pomyśleć o lekach doustnych.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0

1x dziennie powinno się preparat stosować, polecam również wykonać odpowiednie badania na trądzik oraz peelingi medyczne.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy