Zapytaj lekarza

7 3 6 , 0 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik objawia się nie tylko nieestetycznymi krostkami. Może również przybierać postać czerwonych plam. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Trądzik jest chorobą skóry która w większości przypadków wymaga leczenia. Dostępne na rynku preparaty do skóry trądzikowej służą do pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądzika i mają znaczenie pomocnicze. Jedynie mało nasilone (tzw. trądziki fizjologiczne) zmiany niezapalne (zaskórniki) dobrze reagują jedynie na odpowiednio dobrane kosmetyki. W większości przypadków należy zastosować leczenie farmakologiczne (miejscowe, nierzadko ogólne). Proszę pamiętać, że ustąpienie objawów trądzika po zastosowanym leczeniu nie jest powodem do jego zaprzestania, w większości przypadków stosuje się tzw. leczenie podtrzymujące (zapobiegające nawrotom). Niestety nie istnieją skuteczne domowe sposoby na pozbycie się problemu. Proszę skonsultować się z dermatologiem który wyjaśni Pani szczegółowo istotę problemu, dobierze odpowiednie leczenie oraz kosmetyki.

0

Domowymi sposobami samemu ciężko jest wyleczyć trądzik. Należy udać się do dobrego dermatologa, który przepisze odpowiednie preparaty do smarowania na skórę z antybiotykiem i zastosować zabiegi z peelingami medycznymi.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy